• Elektronika - urządzenia do pomiaru odległości w golfie, dalmierze, GPS, aplikacje z mapami pól golfowych

W aktualnym czasie, elektronika i pomiary są ważne w każdej dziedzinie życia, okazuje się, że zawitała ona także do golfa i towarzyszy grze w golfa cały czas.

Większość graczy w golfa używa różnego rodzaju urządzeń pomiarowych do określenia odległości od miejsca uderzenia do flagi i w tym celu używa się dalmierzy, zegarków z lokalizacją GPS lub inne urządzenia lub aplikacje elektroniczne.

Dalmierze w golfie wykorzystywane są do mierzenie optycznie odległości, na jaką mamy uderzyć piłką do celu. Pomagają w wyborze kija golfowego do danego dystansu. Dalmierzem laserowym mierzymy odległość do flagi na greenie, do wody, do bunkra i do wszystkiego innego na polu golfowym. Nowe dalmierze dodatkowo wyposażone są w zbliżenie, uwzględniają podwyższenie lub obniżenie gruntu - tzw. slope i automatycznie pomagają w wyszukiwaniu celu, czyli np. flagi na greenie.

Kupując urządzenie typu zegarek golfowy lub inną aplikację, golfista otrzymuje graficzny obraz odległości wraz z przeszkodami, odległości do celu i do przeszkód. Takie urządzenia powinno też się aktualizować co jakiś czas w celu posiadania aktualnego wykazu pól golfowych z ww. parametrami.

Pomiar odległości do celu dalmierzem laserowym, dokładność pomiaru i nachylenie stoku w dół lub do góry "slope"