• Lakeballs - tanie używane piłki golfowe do ponownej gry w golfa: Wilson Staff, Titleist, Srixon, Bridgestone, Pinnacle, Callaway, TaylorMade. Każdy golfista takie posiada i nimi gra na polu golfowym.

Używane piłki golfowe posiadają uproszczoną nazwę LAKEBALLS, czyli takie, które golfiści zgubili podczas swojej rundy na polu golfowym. Te piłeczki golfowe są dobrej jakości, dzięki czemu można je odsprzedać kolejnemu golfiście.

Termin „lakeballs” czyli po polsku „piłki z jeziora” pochodzi od miejsca ich znalezienia, ponieważ większość piłeczek jest odzyskiwana z przeszkód wodnych, takich jak rzeki, stawy lub jeziora. Po wyłowieniu lub znalezieniu w krzakach piłki golfowe są czyszczone w celu oczyszczenia z brudu w celu uzyskania jak najlepszej jakości bez niszczenia powłoki piłki

Klasyfikacja jakości Lakeballs, czyli segregacja według zwyczajowych klas. Piłki golfowe są klasyfikowane w zależności od ich jakości. Nie ma oficjalnego systemu rankingu, ale wszyscy dystrybutorzy klasyfikują swoje piłki w ten sam sposób, czyli: Jakość A, B i C.


 

Grade A (Jakość A) – to najwyższej jakości piłki golfowe dostępne na rynku i istnieje duża szansa, że ​​zostały trafione tylko raz lub dwa razy. Piłki golfowe będą wyglądały jak zupełnie nowe, będą miały tylko niewielki ślad na powierzchni.

Grade B (Jakość B) – piłeczki golfowe przeszły klasyfikację jakości A, ale nadal są w dobrym stanie i mają doskonały stosunek jakości do ceny. Mogą mieć ułamek białawego koloru i mogą wykazywać nieco więcej śladów użytkowania w porównaniu z piłeczką jakości A. Idealny dla początkujących lub bardziej golfistów z niskim handicapem.

Grade C (Jakość C) – to piłki golfowe, które zostały uderzone kilka razy po drodze. Będą zawierać mocno przetarte skazy i więcej przebarwień niż piłki klasy B. Mogą to też być odnowione piłki. Ten rodzaj piłek jest idealny do ogólnych ćwiczeń, trudnych uderzeń nad wodą i dla początkujących.