• Rękawiczki dla golfistów na każdą porę roku i aurę. Rękawice ze skóry prawdziwej cabretta i sztucznej na prawą lub lewą rękę. Uniwersalne rękawice

Aktualnie produkowanych jest kilka rodzajów rękawic golfowych, których zadaniem jest precyzyjne uderzenie niezależnie od warunków atmosferycznych. Dobrze dopasowana rękawiczka na ręce golfisty zapewnia najlepszy chwyt kija i lepszą kontrolę przy uderzeniu - swingu.

Czemu zakup rękawicy na początku jest trudny?
Rękawice do golfa wykonywane są głównie z cienkiej skóry typu Cabretta, a także ze skór i tworzyw sztucznych jak np. mikrofibra, tech, spandex. Każdy gracz w golfa używa jednej rękawicy i należy też wiedzieć, że rękawice są dobierane w zależności od tego czy jest on prawo czy lewo ręczny. Najważniejsze, rękawiczki do golfa mają też swoje rozmiary od XS, S, M, ML, L i XL - należy znać ich rozmiar, aby nie była ona za duża tzn. luźna lub za mała i pękła. Aktualnie na rynku stają się popularne rękawice o uniwersalnym rozmiarze na bazie mikrofibry i spandexu, czyli chodzi o rozciągliwość.