Nasz najlepszy polski golfista Adrian Meronk pierwszy raz zwyciężył w turnieju pierwszej ligi zawodowej DP World Tour w Irlandii. Zagrał w turnieju Horizon Irish Open łącznie -20.


Turniej trwał od 30.06 do 03.07.2022 i jest to najważniejsza data dla polskiego golfa. Po 4 rundach w irlandzkim Mount Juliet Estate zagrał wspaniały wynik, suma 268 uderzeń (-20 wobec par). Drugim zawodnikiem był Nowozelandczyk Ryan Fox z rezultatem -17, a trzeci Południowoafrykańczyk Thriston Lawrence z -16.


Adrian Meronk, aktualnie 29-latek z Wrocławia stawał kilka razy na podium ligi DP World Tour w 2022. W maju był trzeci w Dutch Open w Holandii i Catalunya Championship w Hiszpanii, w marcu w Qatar Masters również stanął na najniższym stopniu podium. Natomiast we wrześniu ubiegłego roku zajął drugie miejsce w DS Automobiles Italian Open.


Cieszymy się z jego sukcesów, jednakże z żalem patrzymy na całe polskie media sportowe, które pomijają golf i są ukierunkowane głównie i wyłącznie na piłkę nożną oraz tenis.