Firma Callaway reklamuje swoją nową miękką piłkę golfową Callaway ERC jako najdalej lecąca piłka golfową o miękkim i wyjątkowym dotyku.

Szybkość wznoszenia i odległość uzyskana została po zaprojektowaniu i zastosowaniu rdzenia o wysokiej energii i nowoczesnego płaszcza piłeczki. Najbardziej odczuwalna nośność przez gracza wynika wtedy gdy piłka zostaje uderzona środkiem lica kija golfowego, to odczuwają dopiero gracze ze średnią prędkością swingu i połową HCP. Natomiast redukcja spinu uzyskana została poprzez szybsze wznoszenie piłki po uderzeniu.

Piłeczki golfowe ERC Soft posiadają zastosowaną technologię Triple Track, która ułatwia ustawienie do puttowania i tym samym zwiększa celność. Składa się z trzech równoległych linii o wysokiej rozdzielczości, czerwonej i dwóch niebieskich, które minimalizują rozbieżności pomiędzy putterem a piłką. Linie zajmują 1/3 obwodu piłki, tak więc można je też schować przy puttowaniu o ile one przeszkadzają Tobie w uderzeniu.

Cena piłeczek to widełki pomiędzy 150 a 165 zł za tuzin, co czyni je przystępnymi 3-warstwowymi piłkami golfowymi premium na rynku.

Link do zakupu: sprawdż cenę i kup