Gra w golfa to ciekawy sport, do którego przydaje się wiele akcesoriów. Golfiści dbają o to, by odzież była nie tylko wygodna, ale również wpisywała się w trendy obowiązujące wśród zawodników. Właśnie dlatego zawodnicy na polu golfowym zwykle są ubrani w koszulki polo czy charakterystyczne daszki przeciwsłoneczne. Istotny jest również wybór profesjonalnego sprzętu, czyli kijów i piłek. Co więcej, gra staje się jeszcze bardziej komfortowa i DOKŁADNA dzięki zastosowaniu dalmierzy. Jak działają te urządzenia i dlaczego golfiści lubią z nich korzystać?
 

Jak działa dalmierz laserowy?

 
Jednym z urządzeń ułatwiających grę w golfa jest dalmierz. Dużą popularnością na polach cieszą się między innymi dalmierze laserowe. Przeznaczone są do pomiaru odległości, którą pokonuje piłka dzięki wiązce lasera wysyłanej przez układ optyczny, a następnie zarejestrowaniu jej w urządzeniu. Wynik wskazuje dystans, który pokonało światło od czasu wysłania wiązki do momentu odbioru promienia odbytego. Golfiści doceniają możliwości dalmierzy przede wszystkim za szybkość i dokładność pomiaru, co podnosi jakość ich gry. Co ciekawe, zastosowanie takich urządzeń jest znacznie szersze. Oprócz sportu wykorzystywane są również na przykład w łowiectwie i budownictwie.
 

Znaczenie dalmierza w ocenie odległości swingu

 
Golf jest grą, której towarzyszy wiele emocji. Właśnie dlatego w ocenie odległości uderzenia oprócz własnego doświadczenia warto kierować się również pomiarami z profesjonalnego urządzenia. Dystans, który przebywa piłka, jest uzależniony od wielu czynników. Ukształtowanie terenu, powiewy wiatru czy wilgotność powietrza, które mogą wpłynąć na uzyskany wynik. Właśnie dlatego dalmierz jest przydatnym gadżetem.
Dzięki niemu można nie tylko precyzyjnie zmierzyć dystans do celu (tzw. pinu), ale również dobrać konkretny kij golfowy. Co więcej, dalmierz laserowy ma wiele zalet. Po pierwsze jego zasięg jest bardzo duży i dochodzi nawet do tysiąca metrów, a po drugie wyróżnia się dużą skutecznością pomiaru nawet w trudnych warunkach. Dodatkowo zużycie energii urządzenia jest stosunkowo niskie, natomiast działanie niezwykle szybkie, co ma szczególne znaczenie na polu golfowym. Dalmierze można ustawić do pomiaru w metrach lub jardach, a także wykonują pomiar analizując nachylenie terenu – czyli pracują z funkcją „slope”. Funkcja „slope” w większości dalmierzy jest do włączenia w trybie pracy lub wyłączenia.