Gra w golfa wymaga skupienia oraz precyzji, więc doskonale nadaje się do ćwiczenia koncentracji i perfekcjonizmu. Wiele też się mówi o aspektach zdrowotnych tego rodzaju aktywności, ponieważ ta gra polega na wykonywaniu umiarkowanie intensywnego ruchu, więc może w nią grać każdy, niezależnie od wieku. Ponadto golf jest rozgrywany na świeżym powietrzu w towarzystwie zieleni, więc dobrze wpływa również na kondycję psychiczną. Jednak chcąc zacząć swoją przygodę z golfem, trzeba wybrać odpowiedni sprzęt. Jednym z nich jest rękawica.

 

Co jest ważne podczas zakupu rękawicy do golfa?

 

Podczas wysiłku, związanym z grą, dłonie zaczynają się pocić. Przez to, aby nie wyślizgnął się z nich kij, zawodnik zaczyna mocniej go ściskać. W wyniku tego mięśnie zaczynają sztywnieć, przez co zmęczenie jest szybciej odczuwalne przez zawodników, a to rzutuje na wyniki w grze. W tym celu nawet podczas rozgrzewki dobrze mieć ubraną specjalną rękawicę golfową. W tym miejscu można zastanawiać się, jaka będzie najlepsza. Chcąc wybrać odpowiedni tego typu gadżet, przede wszystkim trzeba wybrać wariant dla osób lewo albo praworęcznych. Zasada jest prosta — jeśli gra się kijem dla osób leworęcznych, trzeba postawić na rękawiczkę na prawą rękę i odwrotnie. Na początku swojej przygody z golfem warto wypróbować oba warianty.


Kolejną ważną kwestią jest wybranie odpowiedniego rozmiaru rękawicy. Można wybierać modele od S do XL, a także uniwersalne. Są również dostępne specjalne tego typu elementy ubioru dedykowane dla najmłodszych graczy. Ponadto, dziś sklepy oferują też różne kolory rękawiczek. Są dostępne różowe warianty dla pań, niebieskie dla panów czy klasyczne w białym i czarnym odcieniu. Nie bez znaczenia jest materiał, z którego została wykonana ta część ubioru. Niezależnie od tego, z jakiego typu materiału została wykonana rękawica, powinna ona być trwała i elastyczna, dlatego dobrze zwrócić uwagę na tzw. punkty rozciągania. Dobra rękawica to też taka, która oddycha oraz odprowadza wilgoć. Wysokiej jakości produkt ma również regulowane zapięcie oraz bezpieczne dopasowane zamknięcie.