Golf to niezwykle relaksujący sport, jednak jego nieodłączonym elementem są rozległe tereny pól golfowych na których są dołki. W każdym razie nie da uniknąć się pokonywania dużych dystansów, dla tego każdy golfista i golfistka zabiera ze sobą bagaż w postaci kijów, odzieży, napojów no i piłek golfowych.

W celu zmniejszenia związanego z tym zmęczenia i dyskomfortu nieodłącznymi, a przy tym niezwykle charakterystycznymi przedmiotami towarzyszącymi golfistom stały się wózki golfowe. Najpopularniejsze z nich, manualne, pozwalają zmniejszyć wysiłek związany z noszeniem niezbędnego ekwipunku, umożliwiając jego ciągnięcie lub pchanie. Jest to jednak rozwiązanie dalekie od ideału, ponieważ wciąż wymaga dużego zaangażowania użytkownika, a do tego potrafi sprawiać spore kłopoty związane z nierównościami terenu, które często występują jako utrudnienia na polach golfowych. 

Rozwiązaniem tego problemu są wózki golfowe elektryczne. Te jeżdżą samodzielnie, czerpiąc energię z łatwego do naładowania akumulatora. Szybko rozwijająca się technologia, a przy okazji rosnące zainteresowanie silnikami elektrycznymi (oraz związany z nim popyt) sprawiają, że z każdy rokiem jest to rozwiązanie coraz tańsze i coraz bardziej wydajne. Mniejsze zmęczenie golfisty sprzyja zwiększeniu relaksu, który jest przecież głównym celem tego niezwykłego sportu, a także poprawa wyniku w grze.

Jakie dodatkowe funkcje mogą mieć elektryczne wózki golfowe? 

Najważniejszą funkcją jest kontrola prędkości, z którą porusza się wózek. Zazwyczaj istnieje kilka przedziałów pozwalających na dostosowanie szybkości jazdy urządzenia do marszu golfisty. Niektóre robią to nawet automatycznie. Bardzo istotny jest również system stabilizacji prędkości, który znacznie zmniejsza szansę na wywrócenie się wózka razem z przewożonym ekwipunkiem. Wiele urządzeń potrafi rozpoznawać zagrożenie w postaci nierówności terenu i zwalniać, aby zachować równowagę. Dzięki temu właściciel wózka nie musi nieustannie zwracać na niego uwagi i skupić ją na grze lub rozmowie z pozostałymi graczami. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba, większość modeli pozwala na przejęcie nad nimi kontroli manualnie lub za pomocą systemu zdalnego sterowania. 

Ważna jest również budowa wózków elektrycznych: najlepsze z nich stworzone są efektywnego połączenia stopów metali oraz tworzyw sztucznych, dzięki czemu są stosunkowo lekkie, osiągając ledwie kilka kilogramów wagi bez ładunku, ale przy tym bardzo stabilne. Można je bardzo łatwo złożyć do mniejszej postaci transportowej, aby bez problemu włożyć je do bagażnika, w większości modeli stosowane są wyjmowane akumulatory w celu naładowania ich w domu lub domku klubowym. Aktualnie baterie do wózków są w stanie przejechać 54 dołki bez dodatkowego ładowania. W najnowszych modelach są już stosowane dodatkowe wejście USB, co pozwala wykorzystać znajdującą się w nich energię na przykład do naładowania telefonu. 

Elektryczne wózki golfowe TrendGolf WALKER ze stali nierdzewnej lub TrendGolf GALAXY z tytanu.

Nasze strony - www.trendgolf.plwww.wozkigolfowe.pl